Bağışıklığımızı Güçlendirelim!

RSS

Geçmişten günümüze insanlar sağlıklarını korumak için besinlerden faydalandılar.

Bağışıklığımızı güçlü tutmak hastalıklara karşı korunmamızda en büyük yardımcımız. Bu yüzden bağışıklığınızı güçlendirmek için tüketebileceğiniz birkaç besini tavsiye ediyoruz:

  • Yaban Mersini: Araştırmalara göre, flavonoidler açısından zengin besinler tüketenlerin üst solunum yolu enfeksiyonu veya soğuk algınlığı alma olasılığı daha düşüktür. Antosiyanin adı verilen bir flavonoid içeren yaban mersinini kurutulmuş veya taze olarak kek, kurabiye ve salatalarınızda kullanabilirsiniz.
  • Zerdeçal: İçerdiği kurkumin ile antioksidan etkiye sahip olan zerdeçal bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olur. Zerdeçal tüketirken kurkumin etkisini arttırmak için karabiber ve zeytinyağı ile birlikte kullanmanız önerilir.
  • Zencefil: Çeşitli yemeklerde baharat olarak kullanılacağı gibi tatlılarda da kullanabileceğiniz zencefil hastalıkları önlemeye yardımcı olan özelliklere sahip.
  • Brokoli: Önemli bir C vitamini kaynağı olan brokoliyi haftalık yemek listenize eklemeniz sağlığınız için oldukça yararlı olacaktır. Haşlayarak salata şeklinde kullanabilir veya çorbasını yapabilirsiniz. Brokoliye has kokusundan rahatsız oluyorsanız çorbalarınıza krema eklemeyi deneyebilirsiniz.

Önceki yazı Sonraki yazı

  • Melis İlayda Gülyol
Yorumlar 0
Yorum bırakın.
Adınız*
E-posta adresiniz*
Mesaj *

Lütfen dikkat: yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.

* Zorunlu Alanlar