Mutfakta Nasıl Zaman Kazanılır?

RSS
Mutfakta Nasıl Zaman Kazanılır?

Geçen haftanın sorularında mutfakta zaman kazanmanın yollarını aramıştık. Instagram hesabımız üzerinden sizlere sorduk ve bir popüler cevap aldık: PLANLI OLMAK

Üşengeçliği bir kenara bırakabilirsiniz. Mutfakta pratik olmak mümkün!

 İşte birkaç tavsiye:

  • Sizin de söylediğiniz gibi mutfağa girmeden önce ne yapacağını bilememek en büyük problemlerden biri. Bu yüzden haftalık planlar yaparak hem her gün için ayrı enerji harcamamış olursunuz hem de alışveriş listenizi planınıza uygun bir şekilde oluşturarak daha ekonomik tercihler yapabilirsiniz!
  • Hepimizin düzenli olarak yaptığı favori yemekleri vardır. Denenmiş tarifleriniz için baharatları karıştırın ve kavanozlara koyun. Daha sonra serin ve karanlık bir yerde istediğiniz zaman kullanmak üzere saklayabilirsiniz.
  • Aldığınız meyve ve sebzeleri yıkadıktan sonra dolaba kaldırın. Böylece her seferinde bu işlem için tekrar zaman harcamak zorunda kalmazsınız. “Yıkanan meyve ve sebzeler daha kolay bozulur!” dediğinizi duyar gibiyiz. Bunun için dolaba kaldırmadan önce iyice kuruduklarından emin olun :)
  • Yemeklerinizde kullanmak üzere aldığınız yeşilliklerden kullanmadıklarınızı sevdiğiniz kombinasyonlar halinde doğrayın. Sonra zeytinyağı ve salça ile karıştırın ve buz kalıplarına doldurun. Yaptığınız kalıpları, hava geçirmez kaplara koyarak dondurucuda saklayabilirsiniz. Böylelikle her seferinde tam bir demet yeşillik almanıza da gerek kalmaz. Bu küçük lezzet paketlerini çorbalarınızda ve soslarınızda kullanmanız hem pratik hem de oldukça lezzetli olacak!
  • Yiyecekleri dolaba kaldırmadan önce küçük atıştırmalıklar hazırlayın. Örneğin hızlı ve kullanışlı erişim için, peyniri küpler halinde keserek; havuç ve kerevizi çubuklar halinde dilimleyerek dolaba kaldırabilirsiniz.

Önceki yazı Sonraki yazı

  • Melis İlayda Gülyol
Yorumlar 0
Yorum bırakın.
Adınız*
E-posta adresiniz*
Mesaj *

Lütfen dikkat: yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.

* Zorunlu Alanlar