Sıkça Sorulan Sorular

 

NEDEN HECHA DEMİR DÖKÜM ÜRÜNLER KULLANMALIYIM?

Tüm Hecha ürünleri %100 dökme demirden imal edilmiş ve emaye ile kaplanmıştır. Kullanılan en eski tekniklerden biri olan döküm demir bilinen en sağlıklı ve verimli pişirme malzemelerinden bir tanesidir. Yine bilinen en eski kaplama malzemelerinden olan biri olan emaye, bildiğimiz camdan başka bir şey değildir. Sentetik kimyasallarla hiçbir ilişkisi yoktur. Kanserojen değildir. İnsan sağlığı ve hijyeni açısından en iyi malzemedir.

Isıyı uzun süre üzerinde tutması ve ürünün tamamına eşit olarak dağıtması diğer pişirme gereçlerinden asla alamayacağınız performansı almanızı sağlar.

 

HECHA ÜRÜNLERİNİ NEREDEN SATIN ALABİLİRİM?

Hecha ürünleri, Türkiye’deki tüm Macrocenter’larda ve anlaşmalı olduğu kasap ve züccaciyelerde satılmaktadır. Anasayfamızda bulunan Satış Noktalarımız linkini(https://www.hecha.com.tr/iletisim/) tıklayarak size en uygun noktayı ziyaret edebilirsiniz. Lezzet meraklılarına en kolay ve uygun yoldan ulaşmayı hedefleyen Hecha, aynı zamanda kendi online mağazası olan www.hecha.com.tr adresinde kampanyalı fiyatlarıyla ve anlaşmalı olduğu e-ticaret sitelerinde kargo ve ödeme kolaylığı ile sizleri mutfağınızın şefi yapmaya hazır 🙂

 

 

ÖDEME SEÇENEKLERİ NELERDİR?

www.hecha.com.tr adresinden yaptığınız alışverişlerde kredi kartı ve havale ya da EFT üzerinden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm kredi kartlarına vade farksız 6 taksit imkanı bulunmaktadır.
 

KARGOMU NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

Siparişleriniz Aras kargo ile adresinize yollanacaktır. Aras Kargo takip numaranız, siparişinizin kargolandığı günün ertesi iş gününde mail adresinize gönderilecektir. Hecha ürünleri ile ilgili kullanım detayları ürününüzle birlikte elinize ulaşacaktır.

TESLİMAT SÜRELERİNİ ÖĞRENEBİLİR MİYİM?

Siparişleriniz Aras kargo aracılığıyla tarafınıza gönderilecektir. Siparişlerinizi en geç 30 gün içerisinde kargoya teslim ediyoruz. Kargo şirketinin yoğunluğuna bağlı olarak teslimat süreleri değişebilir.

 

HECHA’NIN SAĞLIĞIMIZA FAYDALARI NELERDİR?

Hecha’nın üretim aşamasında kullanılan malzemelerin sentetik kimyasallarla ilişkisi yoktur. Sağlık için en güvenilir ve hijyenik malzemelerden üretildiğinden Hecha’yı mutfaklarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
 

HECHA’NIN KURULUŞU, TARİHÇESİ

Hecha’nın doğuşu, lezzet kaşifi Yağız İzgül’ün 2006 yılında gittiği bir restoranda tesadüfen barbekünün bozulmasıyla dökme demirde pişen etleri tatması ile başladı. Tadına duyduğu hayranlığı baba mesleği olan dökümcülükle birleştirme kararı alan Yağız İzgül kendi tava markası olan Hecha’yı üretti.
 

HECHA’NIN KALİTE STANDARTLARINA UYGUN MUDUR?

Ürünlerimiz ömür boyu garanti kapsamındadır. Hecha ürünlerinin üretimi sürecinde, kalite ve sağlık standartlarına uygunluğu konusunda en az sizin kadar hassas olduğumuzu bilmenizi isteriz. Uluslararası ve yurtiçi platformlarda ürünlerimizin kalitesi test edilmiştir. Aşağıda kalite kontrol belgelerini görebilirsiniz:
• İNTERTEK
• PEMCO Brugge BVBA
• OHSAS 18001
• FQC ISO 9001:2008
• FQC ISO 14001: 2004
• Szutest Certificate ISO 9001: 2008
 

HECHA PİŞİRME KALİTESİ NASILDIR?

Hecha %100 demir döküm yapısı ile sıcaklığı hapseder. Kısa sürede yüksek sıcaklıklara çıkabilir, ısıyı tavanın her yerine eşit derecede yayabilir ve muhafaza eder. Kapağındaki yağmur noktacıkları ile yemekten çıkan buhardaki aroma ve tatları konsantre ederek, pişme süresi boyunca devam eden bir sirkülasyon sağlar.

 

HECHA’NIN DOĞAYA KATKILARI NELERDİR?

Hecha dökme demirden imal edildiği için enerji tasarrufuna katkıda bulunur ve geri dönüştürülebilir.
 

HECHA ÜRÜNLERİ YERLİ MALI MIDIR?

Amerika ve Avrupa’ya ihracatı gerçekleşen Hecha ürünleri %100 yerli üretimdir.
 

HECHA ÜRÜNLERİ SEASONING İŞLEMİ GEREKTİRİR Mİ?

Hecha ürünleri seasoning işlemi gerektirmez.
 

HECHA ÜRÜNLERİ NEDEN AĞIRDIR?

Hecha ürünlerinde pişen yemeklerin her noktasına ısı eşit şekilde dağılacaktır. Kalın tabanlı ve ısıyı absorbe edebilme özelliği demir dökümün kalitesini belli eden başlıca özelliklerdendir. Bu nedenle iyi bir demir döküm ağır olmalıdır.
 

HECHA ÜRÜNLERİNİN OCAK UYGUNLUĞU NEDİR?

Hecha ürünlerini indüksiyonlu ocaklarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, ayrıca gazlı, elektrikli, radyon, seramik, fırın, ızgara yüzeyleri de ürünlerimiz için oldukça kullanıma elverişlidir.

 

HECHA ÜRÜNLERİMİ HEDİYE PAKETİ YAPTIRABİLİR MİYİM?

Ürün boyutlarımız, ağırlıkları ve kaplamaları sebebiyle kargo sürecinde daha görünür olması için hediye paketi hizmeti veremiyoruz.

 

HECHA’NIN TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Hecha ürünlerinin ılık suda bulaşık deterjanı ve bulaşık süngeri ile temizlenmesini öneriyoruz. Hecha ürünleri bulaşık makinası kullanımı için de uygundur. Hecha kullanımına dair merak ettiğiniz tüm bilgilere Hecha kullanım kılavuzundan daha detaylı haliyle ulaşabilirsiniz. Kullanım kılavuzunu indirmek için buraya tıklayınız.

 

ÜRÜNÜMÜ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM, NE YAPMALIYIM?

Öncelikle değiştirmek istediğiniz ürünün fotoğrafıyla birlikte şikayetinizi info@hecha.com.tr ‘den yetkililerimize iletmelisiniz. Yetkililerimiz en kısa zamanda size dönüş sağlayıp gerekli yönlendirmeleri sağlayacaklar.

Sadece hecha.com.tr adresinden alınmış ürünlerin değişimi tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Hecha markasının satıldığı fiziksel satış noktaları ve anlaşmalı olduğumuz diğer e-ticaret sitelerinden alınan ürünlerin değişim işlemleri için bu kurumlar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ticari anlaşmalar gereği bu kurumlardan aldığınız ürünlerin değişimi tarafımızca yapılamamaktadır.

Ürünlerin kullanım kılavuzunda belirtilen öneri ve uyarılara uygun şekilde kullanılması şartı ile gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra değişim işlemini gerçekleştiriyoruz.

 

 

ÜRÜNÜMÜ İADE ETMEK İSTİYORUM, PEKİ İADE ŞARTLARI NEDİR?

İade işlemleriniz için öncelikle info@hecha.com.tr’ye mail göndererek yetkililerimizden  gerekli yönlendirmeler alınmalı,

Ürününüzü hecha.com.tr adresinden almış olması,

Ürünlerin kullanılmamış olması,

Fatura aslının ya da e-faturanın bulunması,

Ürünün iyi ambalajlanmış olması,

İade işlemleri süresince tarafımızca oluşan hasarlarda kargolama ARAS Kargo aracılığı ile gönderildiği sürece, kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır. Aksi durumlarda kargo ücreti tarafımızca karşılanmamaktadır.

 

HECHA YETKİLİLERİNE NASIL ULAŞABİLİRİM?

Ürünlerinizi sağlık ve lezzetle nesilden nesile aktarmanız için biz elimizden geleni yaptık, şimdi mutfağın Şefi olma sırası sizde. Ürünlerinizi yukarıda belirtilen kullanım detaylarına uygun şekilde kullandığınız sürece herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınıza emin olabilirsiniz. Tüm soru ve isteklerinizi günün her saati info@hecha.com.tr adresine iletebilirsiniz.
Ana sayfamızda bulunan telefon numaralarımızdan bizlere hafta içi her gün 10.00-19.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

 

İletişim Numaramız

(0850) 885 0655