Renklerin İnsanlar Üzerindeki Etkisi

Renklerin insanlar üzerindeki etkisi
Renklerin üzerimizdeki etkilerini hiç düşündünüz mü? Nerelerde hangi renkler baskın olarak kullanılmış, dikkat ettiniz mi? Duygularımızı, algılarımızı, hislerimizi etkileyen renkler, sofrada da önem sahibi mi? Restoranlarda neden baskın olarak turuncu ve kırmızı renkler kullanılır? Tüm bu soruların cevabı için, okumaya devam edin…Maksimum etki kırmızıda!

Kırmızı aşk, sevgi, heyecan ve bazen öfke gibi hisleri tetiklerken, aynı zamanda iştah üzerindeki en yoğun etkiyi de sağlar. Bu sebeple restoranlarda, fast food zincirlerinde ağırlıklı olarak kırmızı ve turuncu tercih edilir.
Biri huzur mu dedi? Huzur mavide!

Mavinin yarattığı huzur ve dinginliği inkar edebilir misiniz? Mavi renk, toleransın, hoşgörünün sembolüdür.
Sağlık trendinin yeni gözdesi: Yeşil
Yeşil sindiriminizi kolaylaştırmakla birlikte, aynı zamanda odaklanmanıza da yardımcı olur. Son yıllarda yükselişte olan kendine iyi bakma, welness trendine uygun olarak, restoran ve kafelerde yiyeceklerin sağlıklı olduğu imajını yaratmak için dekorlarda sık sık yeşile yer verilir.
Çocuklarınızın iştahını turuncu ile açın.
Turuncu hem neşe ve mutluluğu temsil ederken hem de iştah açıyor. Bunların yanı sıra, Verdiği rahatlık hissi de cabası. Sunumlarda, sofra dekorasyonunda ve mutfakta turuncu tercih etmeniz sizi evde rahat ve neşeli hissettirirken, çocuğunuzun da iştahla yemek yemesini, hatta bir tabak daha rica etmesini sağlayacak, ki bu da iki kat mutluluk demek:)
Dilerseniz size özel “turuncum” kupon kodu ile tüm turuncu renkli tekli ürünlere %30 indirim tanımlayabilir, sofralarınıza neşe katabilirsiniz.