NE İZLİYORUZ?

Ne izliyoruz?

TÜM ZAMANLARIN EN GÜZEL YEMEK FİLMLERİ…

Tüm zamanların en güzel çekilmiş yemek filmlerini tabii ki. Bu hafta size defalarca izlesek de sıkılmadığımız bir filmi tavsiye ediyoruz: “Julie & Julia”.

İş hayatındaki çalkantılar sonucu, kocasının da tavsiyesi uzerine Julie, 40 sene evvel zamanının nev-i şahsına münhasır üslubuyla başarılı yemek kitabi yazarı olan Julia Child’ı idol olarak benimser ve kendine bir yılda Julia Child’ın belli bir sayıda yemek tarifini pişirmeyi hedef olarak koyar. Bunları blogunda paylaşması ve yazarlığa kadar giden öyküsünü konu alan film günümüzde mutfağa girerek sosyal medya paylaşımları yapan “influencer”lara nostaljik bir örnek de olacaktır.

Meryl Streep ve Amy Adams’ın başrollerini paylaştığı, Nora Ephron’un yönettiği, ilham verici ve kesinlikle iştah açıcı bu filmi tekrar izlemek bu günlerde yapılabilecek en keyifli etkinliklerden biri. Özellikle yemek pişirmenin hayatımıza bu kadar işlediği zamanlarda…

Bu filmi tavsiye ederken araya küçük bir teaser koymak da lazım. Hecha Türkiye olarak başlatacağımız Hecha Elçileri programımızın da ufak bir ipucunu şimdiden verelim. Hecha severler için güzel bir yolculuğa çıkacağız.  İçinizdeki şef bize göz kırpıyor.

Detaylar ve yenilikler için web sayfamız www.hecha.com.tr ve instagram @hechaturkiye hesabını takip etmeye devam edin.