Mutfağınız İçin Çeyiz Alışverişi

RSS
Mutfağınız İçin Çeyiz Alışverişi

Evlilik kararı iki kişinin sonsuz mutluluğunun yanı sıra, yepyeni eşyalar, değişen bir düzen ve nihayetinde bembeyaz bir başlangıç demek. :)

Toz pembe bahsedilenin yanı sıra perde arkasında büyük bir stres, heyecanla karışık endişenin olduğunu biliyoruz. Bu yazıdaki asıl amacımız sizi bu stresten bir nebze de olsa soyutlayabilmek.

Başta yapmanız gereken şey, neye ihtiyacınız olduğunun detaylı bir listesini hazırlamak. Bu listeye evin her bölümünü kategorize ederek başlamalısınız. Önceliğiniz mutfak! :) Mutfağınızın önemli ihtiyaçları nelerdir? En çok zaman ayıracağınız kategori mutfak olacak. Eğer işlerinizi kısa yoldan halledip, topluca mutfağımın demirbaşlarını alayım diyorsanız, sizi buradan Hecha Çeyiz Seti sayfasına yönlendirelim :)

Tencere, tava gibi demirbaşların yanında, günlük ve misafirlik yemek takımları, her çeşit bardak, günlük ve misafirlik yemek takımları, her çeşit bardak, çatal-bıçak takımları, mutfak aletleri gibi sonsuzluğa uzanan bir liste ile karşı karşıyayız.

Günümüz pazarında artan çeşitlilikle, aslında iş biraz daha kolay. Kendi zevkinize ve tarzınıza uygun renkli tencereler ve tavalardan, farklı tasarım tabaklara kadar tüm mutfak çeyizinizi kendi zevkinize göre tamamlamanız mümkün.

Geçelim beyaz eşyalara, herkesin bütçesine ve beklentisine göre talepte değişiklik gösteren bu eşyalar elbette bir mutfağın, hatta bir evin olmazsa olmazıdır. Bu noktada en önem vereceğiniz husus kalite ve dayanıklılık olmalıdır. Çünkü beyaz eşyalar yıllarca yenilenmeden kullanılabilir. Eğer beyaz eşyalarınızı düğüne kadar muhafaza edebileceğiniz bir alana sahip değilseniz, size uygun bir zaman diliminde siparişini verdiğiniz beyaz eşyaların evinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Son olarak vereceğimiz öneriler, çeyiz alışverişinize başlamadan önce alışverişi yapacağınız yerleri belirlemeniz, eğer belirleyemezseniz sonrası büyük yorgunluk ve endişe olabilir. Gereksiz eşyalardan hem bütçeniz, hem de kalabalıktan feragat edebilmek adına kaçının ve eşyalarınızı toplu alın, setlere yönelin. Bu hem bütçenizden hem de zamandan kazandıracaktır.

Hecha, hayatınızın en mutlu adımında sizinle olmaktan gurur duyar.

Önceki yazı Sonraki yazı

  • basak ilhan
Yorumlar 0
Yorum bırakın.
Adınız*
E-posta adresiniz*
Mesaj *

Lütfen dikkat: yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.

* Zorunlu Alanlar